Songwriting Workshop

 

ww-song

Piszesz i stanąłeś w miejscu, bo nie wiesz, co dalej zrobić ze swoim tekstem lub melodią? A może dopiero chcesz zacząć pisać? Jeśli masz coś do przekazania komuś szczególnemu (na przykład pisząc dla niego piosenkę w prezencie) lub wszystkim wokół i chcesz to przemycić w piosence, jeśli chcesz przelać swoje emocje na papier w elegancki sposób, odblokować wenę, czy zamienić covery na autorski materiał – te warsztaty są dla Ciebie.

Niezależnie od tego, w jakim języku piszesz (lub chcesz pisać), podczas naszych praktycznych warsztatów dowiesz się:
– jak opowiadać porywające historie w krótkiej formie, jaką jest piosenka
– jak budować narrację, żeby słuchano Twojej piosenki z zapartym tchem
– jak budować melodię, akompaniament, rym, rytm i frazę, żeby tekst wpadał w ucho i zostawał tam na dłużej
– jakie są największe błędy w pisaniu tekstów piosenek i jak ich unikać
– jak dobierać słowa i dźwięki do planowanego przekazu emocjonalnego, do charakteru muzycznego utworu i do planowanej reakcji odbiorcy
– jak zgrać tekst z muzyką, żeby wzajemnie wzmocnić ich przekaz
– jak uniknąć klisz i banałów

PROWADZĄCY:

Patrycja Obara – współwłaścicielka i trenerka głosu w Muzycznej Garderobie; menedżerka Cloud Theater – teatru w chmurze; wokalistka, autorka tekstów i współautorka muzyki w zespole The Tactopers. Autorka opowiadań w projekcie Cloud Writing. Prowadzi szkolenia z zakresu wystąpień publicznych oraz szkolenia dla biznesu, w których muzykę (i muzykowanie) wykorzystuje do rozwijania umiejętności miękkich. Przemawiała między innymi na konferencjach TEDxWroclaw, TEDx PolitechnikaWrocławska (oba wystąpienia poświęcone były edukacji), Creative Mornings Wrocław (przemówienie ilustrowane światłem) i Dream It Yourself na UWr (przemówienie ilustrowane muzyką na żywo), a także współprowadziła TEDxWroclaw Wonderland.

Przemek Michalak – kompozytor, aranżer, perkusista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Muzyką zainteresowany od najmłodszych lat. Współpracuje z teatrami (między innymi Capitol i Cloud Theater) jako muzyk i kompozytor. Jest także członkiem różnych formacji muzycznych: Patrycja Obara & The Tactopers, z którą właśnie nagrywa autorski, dwupłytowy concept-album (jako perkusista i aranżer), Karpeta Jazz Brothers i inne.

Czas:

Soboty, godzina 11:00-13:00

Rozpoczęcie: 26.08

Liczba spotkań: 5

Miejsce:

Dom Kultury Bakara, ul. Różana 4-6, Wrocław

Cena:

350 zł/os.

Zapisy: bit.ly/WWMG