Emocje w Śpiewie

.

ww-acting

Aby choć przez chwilę być aktorem, nie musisz oszukiwać własnej wyobraźni. Że, na przykład, stoisz na Mount Everest i śpiewasz piosenkę do nieba. Albo że jesteś na łące, a nie w sali pełnej ludzi patrzących na Ciebie. Nie musisz sobie wyobrażać, że kochasz scenicznego partnera, aby móc prawdziwie do niego powiedzieć monolog Julii. A jeśli Twój partner ma dostać policzek, nie musisz się na niego zezłościć.

Nie musisz zaciskać zębów, tłumić wstydu i tremy, kiedy chcesz wejść na scenę i zagrać coś dla publiczności. Jeśli dotarłaś/dotarłeś aż tutaj, to potrzebujesz jednego, uniwersalnego narzędzia gry aktorskiej.

Potrzebujesz nauczyć się wewnętrznego ruchu. To jest tak trudne, jak podnoszenie szklanki wody do ust lub podawanie ręki na powitanie. Całą resztę załatwi Twoja emocjonalna intuicja.
Warsztat techniki aktorskiej Michaiła Czechowa pozwoli Ci w ciągu jednego dnia nauczyć się kluczowych elementów tej profesjonalnej techniki, które możesz stosować w różnych formach aktywności scenicznej – teatralnej, filmowej, wokalnej, instrumentalnej, telewizyjnej, wystąpieniach publicznych, konferencjach, wykładach, prelekcjach, przemowach, itd. Jeśli śpiewasz, parasz się teatrem, tańczysz, grasz na instrumencie czy chcesz pięknie mówić do publiczności, ten warsztat jest dla Ciebie.

 

O PROWADZĄCYM

Teo Dumski – wrocławski aktor i reżyser, pedagog, twórca Cloud Theater – teatru w chmurze. Artysta zajmujący się badaniem i nauczaniem technik aktorskich Michaiła Czechowa w świetle nauk psychologicznych i duchowych. Badacz Teorii Czystej Formy Witkacego. W 2007 roku ukończył PWST Wrocław. Autor kilku uznanych eksperymentów formalnych, szczególnie na polu kreatywnego wykorzystania nowych technologii w teatrze. Związany przez wiele lat z wrocławskim Teatrem Ad Spectatores. W swojej twórczości broni sensu istnienia artysty w dzisiejszym technologicznym świecie, czym otwiera wątki transhumanistyczne. Twórca idei “Tech is a Being” („Technologia jest Istotą”). Blisko współpracuje z zespołem Patrycja Obara & The Tactopers.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Czas:

26 sierpnia, 10:00-19:00 (2 x 4 godziny z przerwą)

Miejsce:

Dom Kultury Bakara, ul. Różana 4-6, Wrocław

Cena:

300 zł/os.

Dodatkowe informacje:

Na warsztaty należy przygotować strój pozwalający na swobodę ruchową. Organizator zapewnia uczestnikom wodę. Wyżywienie we własnym zakresie.

Zapisy: bit.ly/WWMG